تاریخچه شرکت بل:

درباره بل:

شرکت بل از سال 1829 بعنوان یکی از پیشگامان صنعت اسانسهای عطری ، خوراکی ، روغنهای گیاهی و صنعتی در مساحتی در حدود 200،000 متر مربع که با تجهیزات جدید و آزمایشگهای تحقیقاتی پیشرفته ، مجهز شده توسط خانوداه Heinz اداره می شود. شعبه اصلی کارخانه در آلمان می باشد که جهت تسریع در روند تولید و تحویل سریع دارای شعباتی در آمریکا ، کانادا ، مکزیک و برزیل می باشد.


تاریخچه و افتخارات:


شرکت اصلی تحت عنوان شیمل shimmel  در اوایل قرن نوزده در شهر لایپزیک آلمان تاسیس شد که بعدها به شرکت بل (Bell Flavour&Fragrance)تغییر نام یافت. این شرکت در حدود 100 سال است که به عنوان یکی از قدرتهای تولید کننده اسانس در دنیا محسوب می شود ، کارهای برجسته ی تحقیقاتی که در بل انجام شد مانند" دانشنامه روغن های معطر" که توسط دکتر گیلدمستر و دکتر هافمن در سال 1899 و همچنین" تئوری استخراج و جداسازی اسانس از طریق تقطیر" که توسط دکتر کارل بارون در 1923 منتشر شد، بعنوان استانداردهای تولید و استفاده از این مواد در جهان تعیین گردیدند.


دستاوردهای برجسته در زمینه شیمی ترپن ها (Terpene) (ترپن ها دسته ای از مواد آلی هستند که در طبیعت به عنوان پایه اصلی اسانس ها می باشند) که توسط پروفسور دکتر ولاچ (Professor Otto Wallach) که در بل صورت گرفت، باعث دریافت جایزه نوبل شیمی در سال 1910 شد.


کتابخانه شیمل: کتابخانه شمیل  در 1878 تاسیس شد ، یکی از بزرگترین و منحصربفردترین مجوعه های کتاب ، نشریات و اطلاعات تخصصی در زمینه عطر و اسانس و ترکیبات روغنی شامل 30،000 جلد کتاب می باشد، که میزبان محققان و دانشمندان این صنعت جهت پژوهش می باشند.


محصولات کارخانه شامل انواع اسانسهای عطری ، اسانسهای مربوط به بهداشت فردی، اسانسهای شوینده ها و اسانسهای مصرفی در صنایع خوراکی و نوشیدنی می باشد. این شرکت با دانش یکصد ساله خود از مواد اولیه با کیفیت بالا، تکنولوژی نوین و پیشرفته آلمانی ، عطرسازان تحصیل کرده و متخصص  استفاده می نماید که ماحصل آن ماندگاری و پخش بالای اسانسهای این شرکت می باشد.